Jaką technologię budowy domu wybrać?

Istnieje wiele różnych technologii budowy domów. Każda technologia budowy domu dostępna na rynku ma unikatowe właściwości, a co najważniejsze: każda z nich cechuje się inną jakością i szybkością budowy.

Poniżej przedstawiamy kilka popularnych technologii budowy domów:

  • Drewniana (szkieletowa): Dom budowany w technologii drewnianej opiera się na drewnianych ramach (szkielecie), które są wypełniane izolacją termiczną, a następnie pokrywane wewnątrz płytami gipsowymi lub innymi materiałami wykończeniowymi.
  • Technologia tradycyjna: Najpopularniejszy w Polsce systemie budowy, opartym na ścianach murowanych. To rozwiązanie dobrze znane, uniwersalne i ekonomiczne. Doskonale sprawdzi się dla klientów dbających o budżet, którzy nie mają zaawansowanych wymagań technicznych.
  • Technologia prefabrykowana: Budowa z elementów ścian i stropów częściowo prefabrykowanych. Jest to rozwiązanie nowoczesne, gwarantujące szybką budowę przy zachowaniu najwyższej jakości, a przy tym optymalne cenowo. Sprawdzi się u klientów, którym zależy na czasie gdyż budowę do stanu deweloperskiego można zrealizować w około sześć miesięcy od rozpoczęcia prac.
  • Modułowa: Dom budowany w technologii modułowej składa się z prefabrykowanych modułów (kontenerów), które są produkowane w fabryce, a następnie transportowane na miejsce budowy i składane w całość. Technologia ta ma spore ograniczenia jeżeli chodzi o architekturę.
  • Z bali drewnianych: ta technologia budowy polega na używaniu grubych, pełnych bali drewnianych do wznoszenia ścian, stropów i innych elementów konstrukcyjnych. Stosowana jest wciąż jako budownictwo regionalne i cechuje się unikatowym charakterem.

Najnowsze trendy w budownictwie jednorodzinnym pokazują że dla inwestorów jednym z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy wyborze technologii budowy domu jest czas budowy oraz energooszczędność.

Energooszczędność jest aktualnie bardzo ważnym tematem biorąc pod uwagę mocno rosnące koszty eksploatacji domu w tym jego ogrzania. Mitem jest tutaj mówienie, że królem energooszczędności są domy szkieletowe. W Quatro potrafimy osiągnąć najwyższe standardy energooszczędności również w zakresie domów tradycyjnych jak i prefabrykowanych. Doskonale rozumiemy, że energooszczędność, to nie tylko grubość ocieplenia na ścianach, ale też doskonałe wykonanie, a przede wszystkim szczelność. I umiemy to wykorzystać na Twoją korzyść.

Czas budowy domu do stanu deweloperskiego w technologii tradycyjnej (murowanej) wynosi mniej więcej 12 miesięcy czyli rok. W związku z wysokimi kosztami rat kredytowych oraz cen najmu klienci coraz częściej decydują się na zmianę technologii budowy na taką, która pozwoli skrócić ten czas. Dlatego sporą popularnością cieszą się małe domy modułowe, które można z katalogu zamówić niemal gotowe z dostawą na działkę. A co w przypadku domów o bardziej skomplikowanej architekturze, projektowanych indywidualnie, albo po prostu większych? Tutaj liderem rynku są domy z prefabrykowanych elementów keramzytowo-betonowych, które można postawić do stanu deweloperskiego nawet w kilka miesięcy.

Decydując się na budowę domu z Quatro, masz możliwość wyboru pomiędzy szybkością budowy, lub bardziej tradycyjnym podejściem i niższym kosztem. Zawsze w najwyższej jakości i energooszczędności.

Poniżej prezentujemy zestawienie, pokazujące główne cechy i etapy realizacji inwestycji w oferowanych przez nas technologiach. Jeśli szukasz bardziej szczegółowych informacji, to skontaktuj się z nami lub wyślij swój projekt do wyceny.

Porównaj szczegóły domów QUATRO
Zakres budowy domu
TRADYCYJNY
DOM QUATRO
SZYBKI
DOM QUATRO
Przygotowanie placu budowy
Roboty ziemne
Ławy fundamentowe
nie dotyczy
Płyta fundamentowa
opcjonalnie
Hydroizolacja fundamentów
Ściany nośne murowane
nie dotyczy
Ściany nośne prefabrykowane
nie dotyczy
Strop tradycyjny monolityczny
nie dotyczy
Strop monolityczny Vector
opcjonalnie
Ściany działowe murowane
nie dotyczy
Ściany działowe prefabrykowane
nie dotyczy
Kominy
Więźba dachowa tradycyjna
nie dotyczy
Więźba dachowa prefabrykowana
nie dotyczy
Pokrycie dachu
Stolarka okienna i drzwiowa
Ciepły montaż stolarki
Ciepły montaż stolarki
Rolety, żaluzje fasadowe
opcjonalnie
opcjonalnie
Elewacja budynku tynkowana
Elewacja ceglana, drewniana
opcjonalnie
opcjonalnie
Instalacja elektryczna
Instalacja wodno-kanalizacyjna
Instalacja ogrzewania podłogowego
✔ opcjonalnie zintegrowana z płytą
Instalacja wentylacji mechanicznej
Instalacja smart home
opcjonalnie
opcjonalnie
Instalacja fotowoltaiczna
opcjonalnie
opcjonalnie
Tynki wewnęrzne
✔ ściany gładkie bez tynkowania
Posadzki i ocieplenie
✔ ocieplenie zintegrowane z płytą
Ocieplenie dachu
Wykończenie sufitów płytami GK
Wysoka szczelność budynku
Nieograniczona personalizacja
Typowy czas budowy
12 miesięcy
6 miesięcy
Dodatkowa powierzchnia użytkowa
nie dotyczy
około +5%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *